A Kreni-promeni mozgalom aktivistái performansszal várták a lakosokat a Szerb Villanygazdaság újvidéki épülete előtt, a Szabadság sugárúton, ahol polgárok lehetőséget kaptak arra, hogy megpörgessék a szerencsekereket, és megtudják, „mennyit kell majd fizetniük a számlákért”.

A szerencsekeréken szereplő összegek 500-tól egészen 1 millió dinárig terjedtek, a cél pedig, ahogyan a Kreni-promeni mozgalom képviselői elmondták, az volt, hogy felhívják a figyelmet az áramdíjak problémájára.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Ez a szerencsekerék szatirikus és szimbolikus módon ábrázolja, hogyan bánik valójában az EPS a polgárokkal, és hogyan számolja ki a számlákat, ami úgy néz ki, hogy megpörgetik a kereket, és bárkinek, bárhova eshet a mutató” – mondta a 021.rs-nek Dragana Jovović, a Kreni-promeni mozgalom tagja.

Hozzátette, hogy „a számlák kiszámítása teljesen rendszertelen, logika és értelem nélkül történik”.

A mozgalom képviselői hangsúlyozták, hogy céljuk az volt, hogy kigúnyolják azt a módszert, ahogyan az EPS számlákat küld, mert szerintük ez jelenleg olyan, mintha szerencsekeréken döntenének arról, hogy mennyi lesz a számla összege, holott átlátható és felelős rendszer alapján kellene a számításnak történnie.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Radio 021 (@radio_021)