Dejan Ristić tájékoztatási és telekommunikációs miniszter csütörtökön elmondta, hogy idén először bonyolított le minden önkormányzat médiapályázatot, ami egyébként törvényes kötelezettségük is, majd rámutatott, hogy ezek a média és az illetékes minisztérium közötti párbeszéd első eredményei.

Ristić kijelentette, hogy a médiapályázatokat 2014-ben vezette be a törvény, de azokat soha nem írt ki az összes önkormányzat.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Az információs és távközlési minisztérium az előző néhány hónapban intenzív és mindennapos tevékenységének köszönhetően motiválta és együtt dolgozott a helyi önkormányzatokkal”, nyilatkozta Ristić a Prva televíziónak.