A hideg, helyenként talajmenti fagyokkal tarkított reggel után hétfőn napközben túlnyomóan napos idő várható, a hőmérő higanyszála pedig egészen 20 fokig kúszik fel, közölte a Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet (RHMZ).
A napsütést csak időnként zavarhatja megy egy-egy felhőátvonulást, a délnyugati irányú szél gyenge, vagy mérsékelt lesz.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A mínusz 2 és plusz 8 fokos minimumokat követően napközben 17-20 fokig melegszik fel a levegő.
A következő hét napra vonatkozó előrejelzés szerint hideg reggelekre számíthatunk, talajmenti fagyokkal, míg a jövő hét elejétől Szerbia déli és keleti területein már két méter magasságban is fagyhat, mint ahogyan a hegykatlanokban is.
A nappali hőmérsékletek az ilyenkor szokásos határértékeken belül alakulnak, és egész héten 16-22 fokos maximumokkal számolhatunk.


