Lezárult a belügyminisztérium nagyszabású ROADPOL, vagyis az európai közlekedési rendőrségek hálózatának tagjaival közösen lefolytatott akciója, amit június 15. és 21. között hajtottak végre. A fokozott közúti ellenőrzési akció eredményei lesújtóak, ugyanis az ellenőrzések során a sofőrök mintegy egyharmadánál találtak valamilyen szabálytalanságot és róttak ki szabálysértési bírságot.
A hét napig tartó akció során több mint 66 500 járművezetőt ellenőriztek, melynek során 17 369 szabálysértést tártak fel, és további 1792 járművezetőt zártak ki a forgalomból alkoholos befolyásoltság alatti járművezetés miatt, valamint 75 járművezetőt pszichoaktív szerek hatása alatti vezetés miatt.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A Belügyminisztérium közölte, hogy 269 járművezetőt tartottak vissza hivatalos helyiségekben, mivel a szervezetükben mért alkoholszint meghaladta az 1,20 ezreléket.
A Belügyminisztérium illetékesei arra kérik a közlekedés minden résztvevőjét, hogy ne vezessenek járművet, amennyiben alkoholt vagy pszichoaktív szereket fogyasztottak különös tekintettel arra, hogy a közeljövőben számos zenei fesztivál, koncert és egyéb rendezvény kerül megrendezésre, amelyeken nagyszámú állampolgár, különösen fiatalok vesznek részt.
Fotó: Vajdasági RTV


