Katar 3:1-es legyőzésével, és annak köszönhetően, hogy Brazília sima, 3:0-s győzelmet aratott Skócia felett, Bosznia-Hercegovina bejutott a labdarúgó-világbajnokság egyenes kieséses szakaszába, mint a csoportkör nyolc legjobb csoportharmadikjának egyike.

A bosnyák labdarúgók történelmet írtak azzal, hogy a második világbajnokságukon kvalifikálták magukat a világbajnokság egyenes kieséses szakaszába, vagyis a legjobb 32 csapat közé, az együttes szövetségi kapitánya, Sergej Barbarez pedig viccesen hozzátette: „Tartson a buli hét napig!”

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Bár a csoportkör utolsó fordulójának még nem minden mérkőzése zárult le, már biztos, hogy Bosznia-Hercegovina ott lesz a nyolc legjobb harmadik helyezett között. Az egyenes kieséses szakasz első fordulójában Bosznia-Hercegovina ellenfele legvalószínűbb, hogy a vb társházigazdája, az Egyesült Államok (USA) válogatottja lesz.

Foci-vb: eredmények, táblázatok, menetrend

„Teljesen esélytelenként érkeztünk, hogy megpróbáljunk valami nagyot véghezvinni, és ez meg is valósult” – nyilatkozta Barbarez a Katar elleni mérkőzés után.

(AP Photo/Armin Durgut)

A bosnyák szurkolók megtöltötték a seattle-i stadiont, Barbarez pedig viccesen megjegyezte: „Van az a mondás, hogy kicsik vagyunk, de sokan vagyunk.”

„Szerintem a diaszpóránkban több ember él, mint az anyaországunkban. Vágynak a kapcsolatra a hazájukkal és a sporttal. Látom, hogy nekik ez hatalmas dolog, különösen az Amerikában élőknek. Fantasztikus érzés, hogy 30 000 ember van mögöttünk a stadionban. Úgy gondolom, én vagyok a legboldogabb ember, amiért itt lehetek és a hazámat képviselhetem. Remélem, az otthoni szurkolóink velünk fognak ünnepelni, amikor hazatérünk. Legalább egy hétig tartó buli lesz!”

Szarajevóban is megünnepelték a továbbjutást (AP Photo/Armin Durgut)