Az én Szerbiám Egyesület újabb beadványt intézett Husein Memić turisztikai és ifjúsági miniszterhez, amelyben a szerbiai üdülési utalványok azonnali forgalomba hozatalát kérte annak érdekében, hogy megmentsék a turisztikai szezon hátralévő részét, és megakadályozzák a kis hazai vendéglátók gazdasági összeomlását. A közlemény szerint ez a megkeresés azután történt, hogy a minisztérium nem reagált az egyesület februári levelére.
„Bár a 2026-os költségvetés előirányozta az első 30 000 darab, egyenként 10 000 dinár értékű utalvány finanszírozását, azokat a mai napig nem osztották ki a polgároknak” – áll az egyesület közleményében, amiben kiemelik, hogy a tavalyi késlekedés és a keretszámok csökkentése miatt az akció már korábban is komoly veszélybe került, a kisvendéglátók bevételei pedig a felére estek vissza, miközben működési költségeik drasztikusan növekedtek.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Értékelésük szerint az újabb leállás azzal fenyeget, hogy teljesen romba dönti azt a rendszert, amelyet több mint egy évtizeden át sikeresen építettek fel.
„Éppen ennek a támogatásnak köszönhetően a kisvendéglátók forgalma az elmúlt években a többszörösére nőtt, ami sok polgárt arra ösztönzött, hogy hitelt vegyen fel kapacitásai felújítására és bővítésére. Ma rendkívül iehéz helyzetben vannak, féltik a vállalkozásukat, és aggódnak családjuk megélhetése miatt” – nyilatkozta Milan Ristić egyesületi elnök.
A 30 000 darabos (10 000 dinár értékű) utalványok forgalomba hozatala az egyesület szerint lehetővé tenné az utalványok felhasználását az augusztus–novemberi időszakban, biztosítva a kapacitások kihasználtságát a késő nyári és őszi szezonban, a keret 100 000 utalványra való emelése pedig egy kompromisszumos megoldás lenne a 250 000 darabos optimális keretszámhoz képest, amely az akció maximális hatékonyságát biztosítaná.


