Dragan Đilas, a Szabadság és Igazságosság Párt elnöke bírálta Marta Kos bővítésért felelős uniós biztos értékelését, miszerint Szerbia az úgynevezett „Mrdić-féle” igazságügyi törvények módosításával fontos lépést tett az európai uniós csatlakozás felé.
– Ez olyan, mintha Belgrádból Újvidékre kellene menned, de ellenkező irányba indulsz, és Nišbe érkezel. Mindenki azt mondja neked, hogy megőrültél, hiszen Újvidékre kellene menned, nem Nišbe – írta Đilas az X közösségi oldalon.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
– Először megpróbálsz mindenkit meggyőzni arról, hogy ahol vagy, az valójában Újvidék. Amikor ez nem sikerül, visszafordulsz Belgrád felé, majd ismét Újvidék irányába indulsz. De még Belgrádig sem jutsz el, hanem útközben megállsz valahol, mondjuk Požarevacon, mire azt mondják: bravó, ez már előrelépés, most már jó irányba haladsz… – tette hozzá Đilas.
Kos: Szerbia fontos lépést tett az igazságügyi törvények módosításával
Marta Kos péntek este az X közösségi oldalon azt írta, hogy a szerb hatóságok lépése „hozzájárul a bizalom helyreállításához”.
Az uniós biztos arról is beszámolt, hogy Ana Brnabić házelnökkel áttekintette a „Szerbiának az európai uniós csatlakozás felé vezető úton következőként megteendő lépéseket”.


