A résztvevők Aleksandar Vučić szerb elnök beszédét követően elkezdtek távozni a Szerb Haladó Párt belgrádi nagygyűléséről, a rendezvény helyszínén pedig jelentős mennyiségű szemetet hagytak maguk után.

A Szerb Haladó Párt a „Szerbia, egy család” jelmondattal szervezte meg a nagygyűlést.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Vučić: Köztársasági elnökként ezek az utolsó napjaim és heteim

A rendezvény miatt már péntek reggeltől lezárták a forgalom elől a szerb parlament környékét, többek között a Sándor király sugárút, a Nikola Pašić tér, a Knez Miloš utca, a Takovo utca, valamint több környező utca egyes szakaszait.

A szerb Belügyminisztérium közlése szerint a Mozgalom a Népért és az Államért szervezésében megtartott rendezvényen mintegy 207 ezer ember vett részt.

A belügyminisztérium szerint 207 ezren vesznek részt a haladópárti nagygyűlésen

A szeméttel borított helyszínről ITT láthatók további képek.

Véget ért a haladópárti nagygyűlés, szemét borítja a helyszínt (Fotó: Tamara Ognjanović/N1)