Több helyszínen rendezik meg vasárnap Kraljevóban több a Vid-napján minden látszik elnevezésű megmozdulást az egyetemisták. A program központi része 18 órakor kezdődik a Szerb Harcosok terén, a kísérőprogramok pedig már zajlanak.

Az N1 tudósítója szerint 11 órától gyermekprogramokat tartottak, 14 órától pedig több helyszínen is standok nyíltak.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A kragujevaci diákok is megérkeztek a Szerb Harcosok terére. A városon vonulva a pumpaj jelszót skandálták. Érkezésükkor tűzijátékkal és fáklyákkal fogadták őket.

Miodrag Đorđević, a Természettudományi és Matematikai Kar professzora a kragujevaci diákokkal együtt gyalogolt.

„Ez nagyon sokat jelent… semmi sem esik nehezünkre. Az emberek lelkesedése, a jó hangulat, a társaság és a helyiek öröme mellett a hőség sem megterhelő” – mondta az N1-nek.

Hozzátette, hogy „komoly szervezőmunka zajlik, egyfajta felkészülés a választásokra”.

Több mint 40 futó Belgrádból, Čačakról, Kruševacról, Nagykikindáról és Újvidékről a a Žiča kolostorig fut, majd a gyaloglókkal együtt további öt kilométert tesz meg Kraljevóig.

Egy Marko nevű diák az N1-nek elmondta, hogy a színpadot a főtéren állították fel, az emlékmű körül pedig elsősegély-standok működnek.

Több standnál a szokásos diákaktivitások zajlanak: matricákat osztanak, pólókat és kitűzőket árulnak, adományokat gyűjtenek, valamint pólókat festenek.

„A standok 17 óráig tartanak nyitva, utána gyülekezünk, 18 órakor kezdődik a fő program. Több felszólaló is lesz, de abban állapodtunk meg, hogy a neveket előre nem hozzuk nyilvánosságra” – mondta.

Az egyetemisták fogadása Kraljevóban (Fotó: N1)