A világranglista második helyén álló Novak Đoković bejutott a párizsi olimpián zajló férfi tenisztorna egyéni versenyszámának döntőjébe, miután 6:4, 6:2-re nyert az olasz Lorenzo Musetti ellen.

Az első szett elején, 2:1-es vezetésénél Đokovićnak négy break-lehetősége is volt, azonban Musetti valamennyit hárította. A tizedik játékban az olasz a szettben maradásért adogatott, és vezetett is 40:0-ra, azonban ekkor a szerb teniszező pillanatai következtek, aki sorozatban öt pontot nyert és ezzel az övé lett az első játszma.

A második szett négy breakkel kezdődött: Đoković és Musetti is kétszer-kétszer nyerte el ellenfele adogatójátékát, vagy ha jobban tetszik, veszítette el a saját szervája után a játékot, így jutottak el 2:2-ig. Utána a szerb megnyerte az adogatásait, Musetti pedig folytatta a rossz sorozatát és még kétszer elveszítette a szervája utáni játékot, így Đoković 3:2-nél és 5:2-nél is breakelt, és pályafutása során először bejutott a döntőbe.

A másik ágon a mindössze huszonegy éves, spanyol Carlos Alcaraz jutott be a döntőbe: a világranglista harmadik helyezettje esélyt sem adott a kanadai Felix Auger-Aliassimének, aki mindkét játszmában egy-egy játékot nyert, így Alcaraz 6:1, 6:1-re nyert.

A férfi teniszdöntő augusztus negyedikén, vasárnap 12 órakor kezdődik.