A lítiumbányászat elleni tiltakozások kapcsán Milorad Dodik, a boszniai Szerb Köztársaság elnöke csütörtökön kijelentette, Aleksandar Vučić szerb elnök számára a nemzet egészsége jelent prioritást, és ezt a koronavírus-járvány idején is bizonyította.

– Egyetlen rosszindulatú kijelentés sem csökkentheti ezt a tényt. Aleksandar Vučić soha sem engedné meg, hogy bárki, bármi miatt veszélyeztesse Szerbiát, annak polgárait, és különösképpen nem azok egészségét, de, mint minden látnok, ő is megtesz mindent azért, hogy Szerbia fejlődjön és lépést tartson a világgal – írta az X közösségi oldalon a politikus.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Dodik a mostani tiltakozásokat azzal hasonlította össze, amikor a tizenkilencedik század végén a vasútépítés, a második világháború után pedig a közutak építése ütközött ellenállásba.

– Ugyanígy tiltakoznak ma a lítiumkitermelés ellen – hangoztatta Dodik.