Több helyről is olyan információ érkezett az N1-hez, miszerint nem működnek a fiskális jegypénztárak több boltban, emiatt azok ideiglenesen be is zártak, nem tudnak vásárlót fogadni. A szoftvert gyártó cégtől kiemelték, hogy szoftverprobléma merült fel, és az könnyen megoldható, azonban az a kérdés, hogy az ezeken a helyeken elárusítóként dolgozók megtanulták-e, hogyan kell az ilyen felmerülő problémákat megoldani.
A fiskális kasszák egyébként virtuálisan vagy lokálisan működhetnek, azok, akik virtuális verziót választottak, automatikusan küldik az adataikat az adóhivatalnak, míg a helyi verziót alkalmazóknak 5 napjuk van a forgalomról szóló adatokat eljuttatni a hivatalba.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Egyes helyeken ez a virtuális verzió még tegnap meghibásodott, a legtöbben pedig nem tudták, hogyan álljanak át a helyi rendszerre.


