Újvidék polgármestere, Milan Đurić elrendelte az ivóvíz minőségi ellenőrzését a városi vízművektől. A közlemény szerint a polgármester így reagál a POKS ( Szerb Királyság Megújhodási Mozgalmának) bejelentésére, miszerint az újvidéki ivóvíz nem alkalmas a fogyasztásra.

-Azonnali, sürgős és haladéktalan mintavételezést és kémiai elemzést elrendeltem az újvidéki Vízművek és kanalizáció közvállalat rendszeréből származó víz mintáival. A polgárok biztonsága és egészsége megkérdőjelezhetetlen, és elvárom, hogy minden illetékes szolgáltatás azonnal foglalkozzon a tények megállapításával és közölje azokat a nyilvánossággal a kétségek eloszlatása érdekében – mondta a polgármester. A 021.rs portál kérdéseket intézett az újvidéki közvállalathoz, valamint a Vajdasági Közegészségügyi Intézethez a víz minőségével kapcsolatos állítások ügyében, azonban válaszok még nem érkeztek.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal