Zoran Mihajlović, a Szerbiai Önálló Szakszervezetek Szövetségének elnöke a Blic Biznisnek nyilatkozva elmondta, szerdán sem született megállapodás a minimálbérről. A kormány 8-10 százalékos emelést javasolt, hozzátéve, hogy 10 százalékosnál valamivel magasabb korrekció is lehetséges.
A szakszervezetek egyébként azt kérik, hogy 2025 január elsejétől 61.858 dinár legyen a minimálbér, amely jelenleg 47.000 dinár. Aleksandar Vučić államfő július végén azt javasolta a kormánynak, hogy 51 és 52 ezer dinár közötti összegben határozza meg a minimálbért. Vagyis a szakszervezetek 14.000 dináros emelést kérnek, míg a hatalom képviselői 4-5.000 dináros emelésben gondolkodnak.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal


