A kruševaci rendőrség kiemelt a forgalomból egy teherautó-sofőrt, akinek vérében több mint két ezrelék alkohol volt. A közlemény szerint a sofőr egy vontatmánnyal ellátott teherautót vezetett.

A férfi súlyos alkoholos befolyásoltság alatt, több mint két ezrelék alkohollal a szervezetében ült a volán mögé, amiért szabálysértési eljárás indul ellene erőszakos vezetés miatt.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Az ilyen és hasonló esetek durva szabálysértésnek számítanak, és figyelmen kívül hagyják a többi közlekedő biztonságát, ami erőszakos vezetésnek minősül” – áll a közleményben.

A Belügyminisztérium felhívja a közlekedés résztvevőinek figyelmét, hogy ha alkoholt fogyasztanak, ne vezessenek, és ne veszélyeztessék sem magukat, sem a többi közlekedőt. Emlékeztetnek arra is, hogy az év eleje óta nőtt a halálos balesetek száma, amelyek egyik fő oka az alkoholfogyasztás utáni vezetés.