Csütörtökön Szerbiába utazik a francia elnök, Emmanuel Macron az utóbbi öt évben már másodszor látogat Belgrádba, és ezúttal Újvidéken is vedégeskedik.
A tervek szerint Macron gépe 18 óra körül landol a Nikola Tesla repülőtéren. Fél 7-kor már a Szerbia Palota előtt katonai tiszteletadás mellett fogadják, majd a francia elnök először szerbiai kollégájával, Aleksandar Vučić államfővel találkozik. Még aznap este egy sor kétoldali megállapodást írnak alá a két államvezető jelenlétében.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Emmanuel Macron pénteken Újvidékre megy, ahol a Matica srpska galériáját tekinti meg, majd részt vesz egy fiatalokról és a mesterséges intelligenciáról szóló fórumon. Belgrádból valamivel 16 óra előtt távozik a francia elnök.


