Szerbia az idei év első nyolc hónapjában 15,3 milliárd dináros államháztartási többletet valósított meg, ami 88,1 milliárddal jobb a költségvetési tervnél, amely 72,9 milliárdos hiányt vetített előre, közölte hétfőn a pénzügyminisztérium.

A költségvetés bevételi oldalán 1.419,7 milliárd dinár valósult meg, míg a kiadások 1.404,5 milliárdot tettek ki. Az augusztusi büdzsé deficitje 55,5 milliárd volt. Augusztusban 154,9 milliárd dinár folyt be az államkasszába, amiből a különféle adók összesen 134,3 milliárdot tettek ki.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal