A magyar labdarúgó-válogatott Zenicában 2:0-ra nyert Bosznia-Hercegovina vendégeként a Nemzetek Ligájában az A divízió harmadik csoportjának negyedik fordulójában, így pontszámban beérte a Németország ellen vereséget szenvedett Hollandiát.

Az első félidőben mindkét együttes előtt adódott gólszerzési lehetőség, de csak egy találat született: a 38. percben Nagy Zsolt remek kiugratását Szoboszlai Dominik ballal lőtt a hosszú sarokba, a hazaiak kapusa nem ért le időben a nem túl erős lövésre. A Liverpool középpályása az előző nyolc válogattotbeli mérkőzésén nem talált be, vagyis nyolcmeccses gólcsendet tört meg a nemzeti csapatban. A második félidő ötödik percében Nagy Zsoltot állították meg a védők szabálytalanul a tizenhatoson belül, s a jogosan megítélt tizenegyest Szoboszlai magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába, Nikola Vasilj, a hazaiak kapusa balra vetődött.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 4. forduló: Bosznia-Hercegovina–Magyarország 0:2 (0:1), Németország–Hollandia 1:0 (0:0).

A csoport állása: 1. Németország 4 mérkőzés/10 pont, 2. Hollandia 4/5, 3. Magyarország 4/5, 4. Bosznia-Hercegovina 4/1.

A következő forduló párosítása (november 16.): Hollandia–Magyarország, Németország–Bosznia-Hercegovina.

A magyar kezdőcsapat a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Bosznia-Hercegovina – Magyarország mérkőzésen Zenicában, a Bilino Polje Stadionban 2024. október 14-én (Fotó: MTI/Illyés Tibor)