A szerb parlament adminisztratív bizottsága elfogadta Vladimir Zagrađanin képviselői mandátumáról való lemondását, miután őt államtitkárrá nevezték ki, valamint a bizottság az ellenzéki képviselők megbüntetéséről is döntött, aki így 10-20 százalékkal kapnak majd kevesebb fizetést.

Zdravko Ponoš, Miloš Parandolović és Aleksandar Jovanović fizetését 10 százalékkal csökkentik, míg Srđan Milivojević és Jelena Pavlović képviselők alapbéréből 20 százalékot vonnak le.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A bizottsági ülésen a legtöbbet azonban arról esett szó, hogy miért nem büntették meg a hatalmi koalíció képviselőjét, Nebojša Bakarecet, aki Ponošnak azt mondta, hogy „te mocskos usztasa”.

Kovács Elvirát nem zavarják a soviniszta beszólások?!

Az ellenzéki képviselők szerint nem igaz a hatalmi koalíció tagjainak azon állítása, hogy a parlamenti vita átiratába nem kerülnek be azok a mondatok, amelyek nem mikrofonba mondva hangoztak el, mivel Bakarecet ezzel az ürüggyel nem figyelmeztették az ülésen sem.