Tiszteletbeli szlovák konzulátus nyílt pénteken Petrőcön. A konzulátust Marko Đurić szerb külügyminiszter és Juraj Blanar, Szlovákia külügyminisztere és Európa-ügyi minisztere nyitotta meg.

A petrőci ünnepség házigazdája Szlovákia szerbiai nagykövete, Michal Pavuk és Andrej Hodolič tiszteletbeli konzul volt.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A tiszteletbeli konzulátus megnyitóján Aleksandar Petrović újvidéki polgármester-helyettes is részt vett.

Petrović rámutatott, hogy a szlovák közösség Újvidék és Vajdaság szerves része, Újvidék harmonikus multinacionális közösségként teljes mértékben támogatja a szlovákok kultúrájának és identitásának ápolását.