A korábbi gyakorlattól eltérően a jövőben egy hónappal korábban döntenek majd a nyugdíjemelésről – az erre vonatkozó törvénymódosítási javaslatot csütörtöki ülésén fogadta el a szerb kormány.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a nyugdíjemelés tárgyát a folyó év decemberi nyugdíja képezi majd a januári helyett. Így az idősek a következő év januárjában megkapják majd a megemelt összegű nyugdíjat, közölte a kormány.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A kormányülésen a szerencsejátékokról szóló törvény módosítását is javasolták, hogy korlátozzák a kiskorúakat a szerencsejátékban való részvételben.

A kabinet emellett a jövedéki adóra vonatkozó törvény módosítását is javasolta. Korszerűsödik majd az e-zárjegy követési rendszere, és kiterjesztik a jövedéki adóval sújtott termékek listáját.