A jövő héten Újvidéken, Nagybecskereken, Zomborban és Valjevóban is 30 perces órákat tartanak majd az iskolákban – közölték a reprezentatív szakszervezetek képviselői. A tanügyi dolgozók e heti sztrájkjában állításuk szerint a belgrádi iskolák 70 és a požarevaci iskolák 80 százaléka vett részt.
A sztrájk oka az, hogy a jövő évi költségvetésben kisebb arányú fizetésemelés szerepel, mint amit ők a kormánytól követeltek. Azt is bejelentették: ha a kormány nem teljesíti a követeléseiket, a sztrájk radikalizálódni fog.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Illusztráció: Pixabay


