A montenegrói Sveti Stefan szigetszálloda öt év zárvatartás után július 1-jén újra megnyitja kapuit. A bérlő közlése szerint minden készen áll a vendégek fogadására, ám a nyitást a helyi lakosokkal való konfliktus árnyékolja be a Kraljičina plaža (Királynő strandja) területén felállított kapu miatt.
Már megnyílt a Zuma és a Namos nevű étterem, az első vendégek pedig május 22-én meg is érkeztek a Vila Miločerbe. A látogatók használhatják a Királynő strandján található spa központot. Ez a strand reggel 8 és este 20 óra között kizárólag a szálloda vendégei számára elérhető, míg a Velika miločerska plaža (más néven Király strandja) területén a strandszolgáltatások egy részét a helyieknek tartják fenn.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A luxusnak megkérik az árát: két nyugágy és egy napernyő használata a kiszolgálással együtt 240 euróba kerül, míg a nyugati szállodai strandon (Zapadna svetostefanska plaža) ugyanez a szett 220 euróért vehető igénybe.
A komplexum újbóli megnyitására azt követően került sor, hogy a montenegrói kormány elfogadta a bérlővel, az Adriatic Properties vállalattal kötött megállapodás-tervezetet. A kormány célja ezzel az volt, hogy elkerüljön egy esetleges, 100 millió eurót is meghaladó kártérítési veszteséget.
A kapu visszahelyezése a Királynő strandjára kiváltotta a helyi lakosok felháborodását. Állításuk szerint ezzel a lépéssel reggel 8 és este 20 óra között ismét teljesen ellehetetlenítették az áthaladást a Sveti Stefantól a Miločeri parkig tartó sétányon.
A Sveti Stefan-i Helyi Közösség Tanácsa emiatt büntetőjogi feljelentést tett a kotori Alapfokú Állami Ügyészségen az Adriatic Properties, valamint más állami és önkormányzati szervek ellen. Egyúttal követelték Budva Község Kommunális Felügyelőségétől, hogy távolítsa el a kerítést és a kaput a közterületről.
Fotó: Pixabay


