Szerdán Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke a Facebook-oldalán tette közzé, hogy Lakos Eszterrel, a TISZA Párt európai parlamenti delegációvezetőjével találkozott Brüsszelben. A megbeszélésen elhangzott dolgokról és témákról egy szót sem írt, csak azt közölte, hogy „ez volt a harmadik hivatalos egyeztetése a TISZA Párt vezetőivel. Először Magyar Péterrel egyeztetett Budapesten április 24-én, még miniszterelnökké történő megválasztása előtt, majd június 3-án Szabadkán találkozott Forsthoffer Ágnessel, az Országgyűlés elnökével, melyet ez a brüsszeli találkozó követett.”

Ilyen formában az olvasónak ebből az jöhetett le, és Pásztor Bálint természetesen ezt is akarta sugallni, hogy szépen haladnak az egyeztetések a VMSZ és a TISZA Párt között, hiszen ez már a harmadik találkozó volt.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Szerda este aztán megjelent Lakos Eszter bejegyzése is, amely egyáltalán nem ezt támasztja alá, hanem azt, hogy folytatják a határon túli támogatások felhasználásának kivizsgálását.

Lakos a bejegyzésében azt írta, hogy „rövid, tárgyszerű megbeszélésen fogadtam Pásztor Bálintot, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökét. A találkozó során magam is világossá tettem, hogy a külhoni magyarok szerzett jogai megmaradnak. A TISZA számára a vajdasági magyar közösség ügye nem pártpolitikai kérdés, ezért mindig számíthatnak az anyaország támogatására.

Hangsúlyoztam azonban, hogy a TISZA-kormány alatt kiemelt fontosságú az anyaországi források átláthatósága és hatékonysága. Éppen ezért a TISZA-kormány alatt tételes, szakmai felülvizsgálatot folytatunk le a támogatások felhasználásával kapcsolatban. De nem a külhoni magyar közösségek ellen, hanem éppen értük! Mi a határon túli magyarok közösségét sosem hagyjuk magára!”

Pásztor a TISZA Párttal történt találkozót követően a Fidesz színeiben Deutsch Tamás delegációvezetővel és Dömötör Csaba európai parlamenti képviselővel, majd a KDNP frakcióból Hölvényi Györggyel, a párt alelnökével, valamint a Mi Hazánk Mozgalom európai parlamenti képviselőjével, Borvendég Zsuzsannával is egyeztetett Brüsszelben. A Demokratikus Koalíciónak két EP-képviselője van, Dobrev Klára és Molnár Csaba személyében, de arról nem érkezett hír, hogy Pásztor velük is egy asztalhoz ült volna.