A Szabadság és Igazságosság Pártja (SSP) támogathatja a diákok elnökjelöltjét a közelgő elnökválasztáson – amennyiben az nem Milo Lompar lesz – jelentette ki Marinika Tepić, a párt alelnöke.
Marinika Tepić az N1 televíziónak nyilatkozva elmondta, hogy az SSP minden választáson részt vesz majd, mind a parlamenti, mind az elnökválasztáson.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Arra a kérdésre, hogy van-e esély arra, hogy támogassák a diáklista jelöltjét, Tepić azt válaszolta, hogy készek tárgyalni a támogatásról, „ha az nem Milo Lompar lesz”.
„Ez attól függ, ki lesz a jelölt, mert mi, mint Európa-párti párt és politikai csoportosulás, amely most azzal a szándékkal szerveződik, hogy részt vegyen a választásokon, úgy gondoljuk, hogy egy olyan személy, mint Milo Lompar, nem lehet Szerbia elnöke, függetlenül attól a jelszótól, hogy „vagy Szerbia, vagy a maffia” – fogalmazott Tepić.
Hozzátette, hogy egyes közvélemény-kutatások szerint a diáklista és az Európa-párti ellenzék együtt jobb eredményt érne el a választásokon, mint külön-külön, és ismét hangsúlyozta, hogy a megosztottságot mesterségesen gerjesztik.
Tepić szerint a június 27-re tervezett nagygyűlés azért fontos, hogy „Vučić a lehető legmagasabb szinten tartsa választói és szavazógépezete mozgósítottságát, amelynek azt kell bizonyítania, hogy nekik jobb, és hogy többen vannak”.
„Belelovalta magát abba az ígéretbe, hogy ősszel választások lesznek. Úgy gondolom, hogy a hangágyúval kapcsolatos ügy, különösen pedig az, hogy az bekerült az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének jelentésébe, nyugtalanító pillanat volt számára. Ezért ismét elő kell idéznie valamilyen kritikus helyzetet, hogy megpróbáljon kiutat találni abból a hazugságából, hogy valóban lesznek választások, mert látja a számokat, és azt, hogy a többségi Szerbia már nem az SNS-re és rá szavaz” – zárta nyilatkozatát Tepić.


