A szabadkai Közegészségügyi Intézet Egészségügyi és Humánökológiai Központjától kapta meg a csantavéri ivóvíz vizsgálatának eredményeit a Magyar Szó.

Levelükben azt írják, hogy a Közegészségügyi Intézet rendszeresen vizsgálja a csantavéri ivóvizet is, és június 17-én öt helyről vettek mintát.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A csantavéri víztoronynál lévő egyik csapnál vett mintában az illetékesek a mikrobiológiai vizsgálatok elvégzését követően Streptococcus, illetve Enterococcus jelenlétét állapították meg. A fekáliás eredetű baktériumok egészségügyi problémát jelentenek.

Mivel a többi mintában nem találtak hasonló szennyeződést, az illetékesek szerint ez arra utal, hogy a víztorony csapjánál lokális fertőzés jelentkezett.

A következő mintavételre pénteken, vagyis ma kerül sor, és ennek eredményeit június 30-án kapják meg az illetékesek.

A csantavéri ivóvízproblémáról a Szabad Magyar Szó is beszámolt.