Ahogy egyre inkább beindul a nyári szezon, a szerbiai és a régióból érkező turisták körében ismét ugyanaz a vita bontakozik ki: hol lehet idén valóban olcsóbban nyaralni, és hol válik a pihenés luxussá. A görögországi, horvátországi és montenegrói árak összehasonlítása újra téma a közösségi oldalakon.

Éppen egy ilyen görögországi tapasztalatra figyelt fel az Index.hr, miután egy horvát turista megosztotta egy éttermi vacsora számláját, és elárulta, hogy az árak – ráadásul pozitív értelemben – meglepték. Elmondása szerint az, amit egy többfős vacsoráért fizetett, jóval kedvezőbbnek tűnik ahhoz képest, amihez az Adria népszerű üdülőhelyein hozzászokott.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Állítása szerint egy liter palackozott víz 1 euróba került, ami – mint mondta – érezhetően olcsóbb, mint a horvátországi turisztikai központokban. Különösen a négy személyre szóló vacsora ára lepte meg.

„Vacsora négy személyre 52 euróért”

A számlán hagyományos görög ételek és italok szerepeltek. A rendelésben görög saláta (7,50 euró), gialantzi töltött cukkini (6 euró), szudzsuk (8,50 euró), grillezett szardínia (8 euró), koutsomires hal (11 euró), egy liter víz (1 euró) és két korsó, összesen fél literes sör (10 euró) szerepelt.

A számla végösszege 52 euró volt.

„Nálunk egy ilyen étkezés nem jön ki 100 euró alatt” – írta a turista, összehasonlítva a görög és a horvát éttermi árakat.

Állítása szerint ezek teljesen átlagos árak a görög vendéglátóhelyeken, ezért úgy véli, Görögország továbbra is kedvezőbb nyaralási célpontnak számít Horvátországhoz képest.