Nemes Viktor a 2016-os birkózó Európa-bajnokságon szerzett második helye után egy újabb ezüstéremmel gazdagította gyűjteményét, miután az oroszországi Kaszpijszkban megrendezett 2018-as kontinensbajnokságon a 77 kilogrammosok súlycsoportjában második lett.

Nemes magabiztosan jutott el a döntőig, ugyanis a hétfői versenynapon előbb a horvát Dominik Etlinger ellen nyert 4:0-ra, majd a fehérorosz Kazbek Kilut győzte le (6:0), a negyeddöntőben pedig a magyarországi Lőrincz Tamás ellen bizonyult jobbnak 5:1 arányban. Az elődöntőben a svéd Alex Michel Bjurberg Kessidis sem okozott gondot, akit 2:0-ra győzött le, s így bejutott a keddi döntőbe, ahol a kétszeres olimpiai bajnok (2012., London, 2016., Rio de Janeiro), orosz Roman Vlaszov volt.

Az aktuális világbajnok, Nemes Viktor, és az olimpiai bajnok, Roman Vlaszov összecsapása pár másodperc után az utóbbi ápolásával kezdődött, mivel egy összefejelés után kivérzett a szemöldöke, így az orvosi stábtól egy turbánt kapott. Az első pontot a sokkal aktívabb Nemes szerezte (1:0) egy perc eltelte után. Vlaszov hiába erőlködött, és élvezte a szurkolók buzdítását, Nemesen nem talált fogást, így a menet végéig nem változott az eredmény. A rövid pihenő után a második menet elején Vlaszov egyenlített (1:1), majd egy négypontot érő dobással 5:1-es előnyre tett szert. A rendező ország versenyzője magabiztosan őrizte meg előnyét a menet végéig, így ő lett az Európa-bajnok, Nemesnek pedig be kellett érnie az ezüstéremmel.

A 77 kilogrammosok között a Nemes által a negyeddöntőben legyőzött Lőrincz Tamás kedden a vigaszágon technikai tussal győzte le a fehérorosz Kilut, a bronzéremért megrendezett mérkőzésen pedig a svéd Alex Michel Bjurberg Kessidis ellen nyert 7:2-re, így bronzérmes lett.