Györe László bejutott a 64 ezer euró összdíjazású salakpályás, challenger tenisztorna döntőjébe, miután a legjobb négy között könnyedén, 6:2, 6:2-re győzte le a német Kevin Krawietzet (413. a világranglistán).

A zentai teniszezőnek már az első játékban volt kér break-lehetősége, de ellenfele mindkettőt hárította, így 2:2-ig fej-fej mellett haladt a két játékos, akkor azonban Györe elnyerte Krawietz adogatójátékát, majd ugyanezt megismételte 4:2-nél is, így mindössze 31 percnyi játék után 6:2 arányban az övé lett az első játszma.

A második szett elején Györe azonnal breakelt, s 3:1-es vezetésénél még egyszer elnyerte Krawietz adogatójátékát, s nem sok hiányzott, hogy 5:1-nél is ezt megtegye, azonban a break- és mérkőzéslabdát a német hárította, és végül 5:2-re szépített. Már ekkora látszódott, csak percek kérdése, Györe mikor nyeri meg a találkozót, s ez gyorsan be is következett, mivel a második meccslabdát a világranglista 106. helyezettje már nem hagyta veszni, így mindössze 64 percnyi játék után 6:2, 6:2 arányban megnyerte a találkozót.

Györe ellenfele a döntőben az olasz Quinzi (259.) és a cseh Pavlašek (245.) mérkőzés győztese lesz.

A tornagyőztes összesen kilencven ponttal gazdagodik, s ha Györének sikerülne megnyernie a római versenyt, akkor a világranglistán a 97. hely környékére tornázná fel magát.