Fordulatokkal és izgalmakkal teli, egy majdnem három órás mérkőzés után a cseh Adam Pavlásek legyőzte Györe Lászlót a római, 64 ezer euró összdíjazású challenger tenisztorna döntőjében. Pavlásek a fináléban 7:6 (7-1), 6:7 (9:11), 6:4 arányban nyert a világranglista 106. helyezettje ellen, így hétfőtől a 245. helyről a 178. pozícióra tornázza fel magát. Az előzetes számolgatások alapján Györe a római döntőnek köszönhetően a 106. helyről a 104.-re lép előre.

Az első játszmában Györe a harmadik játék során elveszítette az adogatójátékát, s 3:1-es hátrányba került, akkor azonban sorozatban négy játékot nyert, és a szettért adogathatott, azonban Pavlašek két játszmalabdát is hárított, majd egyenlített. A rövidítés során a cseh fiúk a fontos pillanatokban kiválóan összpontosított, így 57 percnyi küzdelem után 7-1-re megnyerte a tie-breaket.

A második szettben Györe 2:3-nál break-labdát mentett, majd Pavlásek 5:4-es és 6:5-ös vezetésénél is egy-egy meccslabdát kellett hárítania, s ezt sikerült is neki, így ez a játszma is rövidítésben dőlt el. 6-6-ig senkinek sem sikerül pontot nyernie amikor az ellenfele szervált, akkor viszont Györének összejött a mini-break, de a játszmát ekkor sem sikerült megnyernie, mivel a fonák ütése a hálóban kötött ki (7-7). A következő adogatása után Györe egy nyerő ütéssel ismét játszmalabdához jutott, de Pavláseknek ezt is sikerült hárítania, majd egy ász értékű adogatással a cseh teniszező kiharcolta a harmadik meccslabdáját is. Györe idegei azonban kötélből vannak, ezt már többször is bizonyította, s ezúttal is így tett, egy remek labdamenet végén hajszálpontosan ütötte el a labdát a hálóhoz beszaladó ellenfele mellett (9-9). Mivel a következő pont is Györéé lett, így ismét szettlabdához jutott, s ezt a nyomást Pavlásek már nem bírta, a saját szervája után hibázott, így Györe a második játszmát 75 perc után nyerte meg!

Ahogy az első szettet, úgy a döntő játszmát is a cseh teniszező kezdte jobban: 1:1-es állásnál sikerült breakelnie, így előnybe került. A folytatásban Pavlásek magabiztosan nyerte meg a saját adogatójátékát, s mivel Györe is így tett, a cseh fiú őrizte a break-előnyét (3:1, 4:2). A nyolcadik játékban Györének két break-lehetősége is volt, azonban a cseh játékos mindkettőt hárította. A tizedik játékban, Pavlásek 5:4-es vezetésénél a cseh teniszező pazar labdameneteket produkált, s három mérkőzéslabdához jutott, amelyek közül az elsőt azonnal ki is használta.

Fontos megemlíteni, hogy Györének az április közepén figyelembe vett világranglistás helyezésének köszönhetően nem kell selejtezőt játszania a párizsi Roland Garroson, vagyis az év második Grand slam-tornáján a főtáblán kap majd helyet.