Györe László bejutott a csehországi Prostějovban zajló, 127 ezer euró összdíjazású tenisztorna elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben 6:4, 7:5-re nyert az argentin Guido Pella ellen.

A világranglista 101. helyén álló Györe az első játszmában 2:1-es vezetésénél elnyerte ellenfele adogatójátékát, s 5:3-ig őrizte is az előnyét, akkor azonban Pella visszavette a breaket. Egyenlítenie azonban nem sikerült, ugyanis a zentai teniszező egy fordulatokban gazdag játékban, a harmadik játszmalabdát kihasználva 57 perc után megnyerte a szettet.

A második játszmában Pella elég gyorsan 4:1-es és 5:2-es előnyre tett szert, kétszer is elnyerve Györe adogatójátékát. A szerbiai teniszező azonban nem hagyta veszni a szettet, s három játszmalabdát is hárított (egyet 5:3-nál, kettőt 5:4-nél), s végül öt játékot nyert zsinórban, így megfordította, és meg is nyerte a találkozót a világranglista 78. helyezettje ellen.

Györe ellenfele az elődöntőben az első helyen kiemelt, spanyol Guillermo Garcia Lopez lesz, akit a legfrissebb világranglistán a 67. helyen jegyeznek. A zentai játékos a négy közé jutással 45 ranglistapontot gyűjtött. s egy újabb győzelemmel ehhez még harmincat tehetne hozzá.

Az elődöntőbe jutásnak köszönhetően valószínű, hogy Györe a hétfői világranglistán már ismét a világ száz legjobb teniszezője között szerepel majd.