Györe László (101. a világranglistán) egy bravúros győzelemnek köszönhetően bejutott a csehországi Prostějovban zajló, 127 ezer euró összdíjazású tenisztorna döntőjébe! A zentai teniszező a pénteki elődöntőben 168 percnyi küzdelem után 7:6 (10-8), 3:6, 7:6 (7-4) arányban nyert az első helyen kiemelt, spanyol Guillermo Garcia Lopez ellen, akit a legfrissebb világranglistán a 67. helyen jegyeznek.

A találkozó egy-egy breakkel kezdődött, s utána a tizedik játékban Györének másodszor is sikerült elnyernie a spanyol adogatójátékát, azonban utána azonnal elveszítette a sajátját, így a szett a rövidítésben dőlt el, amelyben előbb Györének volt egy, majd Lopeznek két szettlabdája, azonban a zentai teniszező 10-8-ra megnyerte a tie-breaket.

A második játszmában Györe háromszor is elveszítette az adogatójátékát, s mivel csak egyszer breakelt, így Lopeznek harminchét perc kellett, hogy az övé legyen a második szett.

A döntő játszmában a két teniszező 5:5-ig fej-fej mellett haladt, akkor azonban Györe breakelt, s a tizenkettedik játékban a győzelemért adogathatott, ám Lopez ekkor nullára nyerte meg a játékot, így a mérkőzés győzteséről a tie-break döntött. Györe két minibreaknek köszönhetően magabiztosan, 7-4-re nyert, így bejutott a szombati döntőbe, ahol az ellenfele a spanyol Munar lesz, aki a világranglista 155. helyén áll.