Györe László bejutott a 43 ezer euró összdíjazású milánói challenger tenisztorna döntőjébe, miután a négy között 7:6 (8-6), 4:6, 7:5-re nyert a holland Thiemo de Bakker ellen.

A világranglista 101. helyén álló Györe az első játszmában a rövidítés során szettlabdát hárított, s utána egy minibreaknek köszönhetően 8-6-ra megnyerte a tie-breaket, s ezzel a játszmát is.

A második szettben az első helyen kiemelt, zentai játékos kétszer is elveszítette az adogatójátékát, s mivel ő csak egyszer tudott breakelni, így a világranglista 289. helyezettje 6:4-re nyert, és egyenlített.

A döntő szettben fej-fej mellett haladt a két játékos, break-lehetőségből sem volt sok, s végül a tizenkettedik játékban, Györe 6:5-ös vezetésénél De Bakker keze megremegett, s Györe az első meccslabdát azonnal kihasználta, így 7:5 arányban az övé lett a szett, így bejutott a vasárnapi fináléba.

A zentai teniszező a döntőbe jutásért 48 pontot kap, s ezzel a listán feljött a 94. helyre. Amennyiben megnyerné a tornát, úgy a hétfői világranglistán a 90. hely környékén lenne.

Györe ellenfele a fináléban a szerb Peđa Krstin és az olasz Gianulca Mager mérkőzés győztese lesz.