A francia labdarúgó-válogatott 1998-as győzelem után másodszor nyerte meg a világbajnokságot, miután a vasárnap, Moszkvában megrendezett döntőben 2:1-es félidő után 4:2-re nyert a horvát nemzeti együttes ellen. A horvátok a döntőbe jutással óriási haditettet hajtottak végre, ott azonban már nem sikerült nyerniük.

Az első negyedórában a horvátok mezőnyfölényben játszottak, azonban a 18. percben egy szabadrúgás után a franciák szerezték meg a vezetést. A jobb oldalról beadott labdát Mario Mandžukić, a horvát válogatott csatára csúsztatta a saját kapujába (0:1).

A franciák Mario Mandžukić öngóljával szerezték meg a vezetést (fifa.com)

Tíz perccel később egy horvát szabadrúgás után a labda a 16-os vonalánál levő Perišićhez került, aki egy szép csellel becsapta a vele szemben álló védőt, s bal lábbal védhetetlen gólt lőtt (1:1).

Perišić egy kiválóan eltalált lövéssel egyenlített (fifa.com)

A 36. percben ismét egy francia szöglet után a labda a horvát gólszerző, Perišić kezére pattant. Az argentin Nestor Pitanának szóltak, hogy nézze meg az esetet a videótechnika segítségével, s miután ezt megtette, tizenegyest ítélt a franciák javára. A megítélt tizenegyest Griezmann magabiztosan gurította a kapu jobb felébe, a balra vetődő Subašićnak esélye sem volt, hogy hárítson (1:2).

Griezmann magabiztosan értékesítette a tizenegyest (fifa.com)

A 48. percben Ante Rebić kapott egy jó labdát a francia 16-osban, de lövését Lloris szögletre ütötte. Öt perccel később Mbappé került helyzetbe, miután faképnél hagyta Vidát, ám Subašić eszén már nem tudott túljárni, a horvát kapus lábbal védett.

A világbajnoki aranyérem az 59. percben dőlt el, amikor egy gyors francia támadás során Griezmann szépen Pogba elé pöckölte a labdát, akinek a lövését elsőre sikerült blokkolnia a horvát védőknek, pechükre azonban a labda pont Pogba elé pattant vissza, a Manchester United játékosa pedig bal lábbal a kapu jobb felébe lőtt, Subašićnak mozdulni sem volt ideje a lövésre (1:3).

Pogba lőtte a franciák harmadik gólját (fifa.com)

A 65. percen a francia együttes a bal oldalon vezetett egy támadást, s a horvát kapuval szemben álló Mbappé kapta a labdát, aki egyet igazított rajta, majd kilőtte a jobb alsó sarkot (1:4).

Mbappé tizenhat méterről nem hibázott (fifa.com)

Az újabb gólra nem sokat kellett várni, s ez elsősorban Lloris, a francia kapus érdeme volt, aki a 69. percben ahelyett hogy kirúgta volna a labdát, passzolni és cselezni is próbált egyidőben, aminek az lett a következménye, hogy Mandžukićnak sikerült belepiszkálnia az átadásba, s a labda a franciák kapujába gurult (2:4).

Lloris összehozta a második horvát gólt (fifa.com)

Világbajnoki döntő, Moszkva:

Horvátország-Franciaország 2:4 (1:2)

Góllövők: Perišić a 28., Mandžukić a 69., illetve Mandžukić (öngól) a 18., Griezmann (11-esből) a 38., Pogba az 59., Mbappé a 65. percben.

Franciaország: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernández – Pogba, Kanté (Nzonzi), Matuidi (Tolisso) – Mbappé, Griezmann, Giroud (Fekir). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
Horvátország: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (Pjaca) – Brozović – Rebić (Kramarić), Modrić, Rakitić, Perišić – Mandžukić. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalić.