A szabadkai Davor Štefanek szerezte meg Szerbia első érmét a Budapesten zajló birkózó-világbajnokságon: a szabadkai versenyző ezüstérmes lett a 67 kilogrammosok között, miután a döntőben az orosz Szurkov ellen esélye sem volt. Az aktuális Európa-bajnok a fináléban 7:0-ra nyert Štefanek ellen.

Štefaneknek ez a harmadik világbajnoki érme: 2014-ben Taskentben világbajnok volt, egy évvel később, a Las Vegasban megrendezett vb-n pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A szabadkai versenyzőnek csak az Európa-bajnoki aranyérem hiányzik a gyűjteményéből, hiszen 2016-ban megnyerte a riói olimpiát. A kontinensbajnokságokon eddig háromszor volt ezüstérmes, legutóbb éppen Újvidéken, amikor a döntőben szintén az orosz Artem Szurkov volt az ellenfele.

A Budapesten zajló világbajnokságon a zentai Frísz Krisztián ötödik lett a 60 kilogrammosok között. Az Európa-bajnok Frísznek a bronzmérkőzésen esélye sem volt a kínai Walihan ellen, aki 9:0-ra győzte le a zentai birkózót.

A másik zentaianak, Nemes Viktornak nem sikerült megvédenie az aranyérmet, miután a 77 kilogrammosok között a nyolcaddöntőben 2:1-re veszített az orosz Cserkirkintől, aki vasárnap a döntőben birkózhat a magyarországi Lőrincz Tamás ellen. Nemes holnap a vigaszágon vigasztalódhat: ha mindkét mérkőzését megnyeri, akkor a bronzéremért küzdhet a svéd Bjurberg Kessidis ellen.

A szerb színekben versenyző Mihail Kajaja vasárnap a 97 kilogrammosok között egy meccset kell nyernie, hogy megszerezze a világbajnoki bronzérmet.