Hihetetlen, fordulatokkal teli mérkőzésen a Tottenham 3:2-re legyőzte az Ajaxot a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, így 3:3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal jutott be a madridi fináléba, amelyet június elsején játszanak 21 órai kezdettel. Az Ajax a félidőben 2:0-ra vezetett, s mivel az első mérkőzést 1:0-ra nyerte, a Tottenhamnek 45 perc alatt három gólt kellett lőnie a döntőbe jutáshoz. Ez Lucas Mourának sikerült, aki mesterhármasával döntőbe lőtte a londoni együttest.

Az amszterdami együttes már az ötödik percben megszerezte a vezetést a visszavágón. Dušan Tadić megpattanó lövését Lloris kapus szögletre ütötte, a sarokrúgás után azonban Matthijs de Ligt emelkedett a legmagasabbra, s a kapu jobb felébe fejelete a labdát.

Matthijs de Ligt fejese után a labda a Tottenham kapujában kötött ki (forrás: uefa.com)

A gól után az Ajax visszábbvett a tempóból, s a Tottenhamnek volt néhány kiváló gólszerzési lehetősége, azonban egyikkel sem élt. A 35. percben a vendéglátó meduplázta előnyét: Tadić remek ütemben kapott egy labdát, amivel elviharzott a bal szélen, de nem lőtt középre, hanem az érkező Hakim Ziyech elé tálalt, aki futtából bombázta be a labdát az ellenfél kapujába.

A második félidő hatalmas Tottenham rohamokkal indult, aminek meg is lett az eredménye: Lucas Moura az 55. percben egy gyors akció után szépített, majd négy perccel később Llorente hagyott ki egy ziccert, azonban a kapus Onana és Lasse Schøne ügyetlenkedése után Moura csapott le a labdára, aki addig forgolódott, hogy egyszer csak megtalálta a rést a védelemben, s  egyenlített (2:2).

Lucas Moura öt perc leforgása alatt kétszer volt eredményes (uefa.com)

Az egyenlítés felrázta az Ajaxot, amely mezőnyfölénybe került, s sorozatban elkezdte kialakítani a helyzeteket, s nem sokon múlt, hogy Ziyech megszerezze második gólját, azonban a lövése a kapufát találta telibe. A 87. percben a Tottenham megfordíthatta volna a mérkőzést, azonban a továbbjutást jelentő gólt nem sikerült megszerezniük, mivel Vertonghen a kapufára fejelte a labdát. Az ötperces bírói ráadás utolsó percében Lucas Moura megszerezte harmadik gólját, ami a Tottenham döntőbe jutását jelentette.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: Ajax-Tottenham Hotspur 2:3 (2:0)

Góllövők: De Ligt az 5., Ziyech a 35., illetve Moura az 55., az 59. és a 90+5. percben.

Továbbjutott a Tottenham, 3:3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

A döntőben (június 1., 21 óra, Madrid): Liverpool-Tottenham.