Az óbecsei Szilágyi Csaba remek úszással aranyérmes lett a Világkupa berlini állomását: a szerbiai válogatott tagja 27,18 másodperccel megnyerte az 50 méteres mellúszást, maga mögé utasítva ezzel a holland Arno Kamminga, aki mindössze három századdal maradt le Szilágyi mögött. Szilágyinak ez már a második érme volt a berlini versenyen, ugyanis pénteken 100 méter mellen ezüstérmes lett. A számot a már említett holland Kamminga nyerte meg.

A szombati versenynap zárószámában a zentai Szabó Szebasztián is dobogóra állhatott: a magyar színekben versenyző úszó Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összeállítású 4 x 100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként ezüstérmes lett. Szabónak is ez volt a második érme Berlinben, mivel pénteken a 100 méteres pillangóúszás során bronzérmes lett. A számot a világ- és Európa-bajnok Milák Kristóf nyerte meg.