Zoran Gojković tartományi egészségügyi titkár csütörtökön kijelentette, hogy Vajdaságban ellenőrzés alatt tartják a koronavírus-fertőzés terjedését, de a járványhelyzet bizonytalan – írja az RTV honlapja.
Gojković az RTV műsorában azt mondta, hogy a legtöbb fertőzött Dél-Bácskában van, de nő a betegek száma Dél-Bánátban és Szerémségben is.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„Figyelemmel kísérjük az eseményeket, új Covid-egészségházakat nyitunk, az egészségügyben új munkarendet alkalmazunk” – mondta Gojković, aki szerint a vajdasági idősotthonokban egyelőre nincsenek új fertőzöttek.
„Négy hónapja megfeszített erővel dolgozik az egészségügy, de arra számítunk, hogy a helyzet még nehezebb lesz. Nem csak nálunk, az egész világon hasonló a helyzet, mindenütt nő a fertőzöttek száma” – mondta többek között az egészségügyi titkár az RTV hírműsorában.
Koronavírus: Újvidék a legveszélyeztetettebb vajdasági város
Gojković ismét felhívta a figyelmet arra, hogy a polgárok tartsák be az egészségügyi előírásokat és viselkedjenek felelősségteljesen.

