A világranglista éllovasa, Novak Đoković bejutott a Párizsban zajló Roland Garros döntőjébe, miután a  négy között 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1-re nyert a görög Sztéfanosz Cicipasz ellen.

A szerb teniszező az első két játszmában sokkal jobb volt ellenfelénél, s ezt az eredmény is tükrözi, hiszen mindössze öt játékot veszített el, s gyorsan kétszettes előnyre tett szert. A harmadik játszmában 5:4-nél Đokovićnak meccslabdája is volt, azonban a görög teniszezőnek ezt sikerült hárítania, majd 7:5-re megnyerte a játszmát. A negyedik szettben Cicpásznak 5:4-nél sikerült elnyernie a világranglista első helyezettjének adogatójátékát, s egyenlített.

A döntő szettben Đoković 1:1-nél, 3:1-nél is breakelt, s 5:1-nél a harmadik meccslabdát kihasználva 3 óra és 58 percnyi küzdelem után megnyerte a mérkőzést.

Đoković ellenfele a döntőben a címvédő spanyol Rafael Nadal lesz, aki három szettben, 6:3, 6:3, 7:6 (7-0) arányban győzte le az argentin Diego Schwartzmant.