A spanyol Rafael Nadal után a szerb Novak Đoković is bejutott a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe, miután a világranglista első helyezettje a szerda esti negyeddöntőben egy három és félórás küzdelemben 6:3, 6:2, 6:7 (5-7), 7:5 arányban nyert az olasz Matteo Berrettini ellen.

Đoković az első szettben 2:1-nél nyerte el a világranglista kilencedik helyén álló teniszező adogatójátékát, s ezt, ha nehezen is (4:2-nél Berrettininek break-labdája volt), de sikerült megőriznie a játszma végéig, így a szerb játékos 53 pernyi küzdelem után jutott játszmaelőnyhöz.

A második szettben az olasz kétszer is elveszítette adogatójátékát, előbb 2:2-nél, majd 4:2-nél, így az első kiemeltnek 37 perc kellett csak a játszma megnyeréséhez.

A harmadik szettben fej-fej mellett haladtak a teniszezők, s 4:4-es állásnál Đokovićnak volt egy break-lehetősége, amit azonban nem használt ki, így a játszma a rövidítésben dőlt el: hiába vezetett a szerb játékos 5:4-re és két adogatása is volt, Berrettini két mini-breakkel fordított, s mivel sorozatban a harmadik pontot is megnyerte, így egyórányi küzdelem után az övé lett a harmadik szett.

A negyedik játszmában Đoković 3:2-es vezetésénél a közönségnek el kellett hagynia a nézőteret, mert Párizsban közeledett a kijárási tilalom életbe lépése, azonban a nézőknek nem nagyon tetszett, hogy haza kell menniük, így egy hosszabb szünet után folytatódott csak a mérkőzés, már üres lelátó előtt. Đoković 6:5-ös vezetésénél Berretti keze többször is megremegett a fontos pillanatokban, így a szerb teniszezőnek három meccslabdája is volt, s végül a harmadikat kihasználva megnyerte a szettet és ezzel a mérkőzést is, s bejutott a Roland Garros elődöntőjébe, ahol a tizenháromszoros győztes Rafael Nadal lesz az ellenfele.