Óriási csatában, négy óra és tizenhárom percig tartó mérkőzésen Novak Đoković 3:6, 6:3, 7:6 (7-4), 6:2 arányban nyert a címvédő, spanyol Rafael Nadal ellen a Roland Garros elődöntőjében, így bejutott a fináléba, ahol Sztefanosz Cicipasz lesz az ellenfele.

Az első játszma elején Đoković nem találta a mérkőzés ritmusát, s Nadal 5:0-s vezetésre tett szert, utána azonban a szerb teniszező nyert sorozatban három játékot, de egyenlíteni már nem tudott, mivel a spanyol a hetedik szettlabdát kihasználva megnyerte a játszmát.

A második szett elején mindketten egyszer-egyszer veszítették el az adogatójátékukat, de mivel Đokovićnak 3:2-nél is sikerült breakelnie, így végül – több break-labda hárítása után – 6:3-mal egyenlített.

A harmadik játszmában a világelső 5:4-nél a szettért adogathatott, de Nadal egy brekkel egyenlített, így nem sokkal később következhetett a rövidítés, amelyet Đoković 7-4-re nyert meg.

A negyedik szettet Nadal egy breakkel kezdte, de Đoković gyorsan egyenlített, majd 3:2-es vezetésénél ismét elnyerte Nadal adogatójátékát, s mivel utána megnyerte a sajátját, így 5:2-es vezetésre tett szert, vagyis egy játékra volt a mérkőzés megnyerésétől. Nadal nem bírta a nyomást, s a szerb teniszező azonnal három meccslabdához jutott, amiből a másodikat ki is használta, így bejutott a döntőbe, ahol Sztefanosz Cicipasz lesz az ellenfele.