Pontot szerzett a magyar labdarúgó-válogatott a világbajnok franciák ellen a 2020-as Európa-bajnokságon: az F csoport második fordulójában Magyarország Fiola Attila góljával az első félidő bírói ráadásában megszerezte a vezetést, az 1:1-es végeredményt pedig Griezmann alakította ki a 66. percben.

A franciák első meccsüket megnyerték az Eb-n, habár gólt még nem lőttek (Hummels öngólja három pontot ért Németország ellen), míg Magyarország a 84. percig állta a sarat az Eb-címvédő portugálok ellen, utána azonban három gólt kapott. A magyar szurkolók a Puskás Aréna felé vonulva a „Vesszen Trianon”, a „Buzi franciák, bonjour”, a „Magyarok, magyarok” és a „Ria, ria Hungária” rigmusokkal melegítettek a mérkőzésre, valamint többször is Benedek Tibi nevét skandálták: a világ egyik legjobb vízilabdázója egy évvel ezelőtt, június 18-án hunyt el 47 évesen.

F csoport, 2. forduló:

Magyarország-Franciaország 1:1 (1:0)

Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 65 ezer néző, játékvezető: Michael Oliver (Anglia).

Góllövő: Fiola a 45+2., illetve Griezmann a 66. percben.

Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nagy Á. – Nego, Kleinheisler (Lovrencsics), Schäfer (Cseri), Fiola – Szalai Á. (Nikolić), Sallai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.

Franciaország: Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne  – Kanté, Pogba (Tolisso), Rabiot (Dembelé) – Griezmann, Benzema (Giroud), Mbappé. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.

90+5. perc: Varane fejelt, de mellé: Magyarország-Franciaország 1:1

90+3. perc: Griezmann végezhet el veszélyes szögből szabadrúgást, a szögletzászló környékén, de elmúlt a veszély

90. perc: Sallai ül a földön, nagyon elfáradt, letelt a rendes játékidő, négy perc a ráadás

87. perc: Lemar lép pályára, Dembelét vette le Deschamps, mivel a játékos megsérült

86. perc: Zúg  a mindent bele a lelátóról, mert bírni kell még az iramot

84. perc: Lovrencsics lépett pályára, az igencsak elfáradt Kleinheisler jött le

82. perc: Giroud tette a labdát Mbappé elé, aki irtózatos erővel lőtt, de Gulácsi ezúttal is védett

81. perc: Griezmann szögletét Gulácsi magabiztosan húzza le

75. perc: Cseri állt be Schäfer helyére, a franciáknál Pogba jött le, Tolisso állt be, Benzemát pedig Giroud váltott

74. perc: Sallai lőtt 18 méterről, de a blokkon lelassult a labda, így könnyen fogta Lloris

72. perc: 17 méterre a magyar kaputól Nikolić szabálytalankodott Griezmannal, de az akció folytatódott, így a játékvezető előnyszabályt alkalmazott – mivel a lövés mellément, a franciák igencsak felháborodtak

66. perc: Mbappé beadásába belepiszkált Orbán, aki így pont Griezmann elé tette a labdát, ő pedig közelről a kapuba bombázott

65. perc: Sallai harcolt ki egy szabadrúgást a bal oldalon, a beadás azonban Llorisé

63. perc: Griezmann lábáról csúszott le a beadás, eléggé csóválta is a fejét a francia játékos

59. perc: A pár másodperce beállt Dembelé telibe lőtte a bal kapufát

58. perc: Egy szép magyar akciót fejezett be Sallai egy irtózatosan rossz lövéssel, amely végén a labda az oldalvonalon hagyta el a pályát

57. perc: Rabiot helyre Dembelé jött be a franciáknál

52. perc: Botha rúgta föl Mbappét, járt érte a sárga, és az angol játékvezető is így gondolta

51. perc: Pogba csúszott el a lövés pillanatában, mérgében a földet verte

50. perc: Nego ívelt Nikolić irányába, akinek hosszú volt a labda, Lloris az oldalvonalon túlra rúgta.

49. perc: Folyamatosan a franciáknál a labda, ezúttal Pogba próbálkozott lövéssel, de Gulácsi szépen védett

46. perc: Elkezdődött a második félidő

45+6. perc: Vége a félidőnek, Fiola góljával Magyarország vezet az aktuális világbajnok ellen. A védő pályafutásának ötödik gólját lőtte

45+2. perc: GÓÓÓÓÓÓLLLL – Fiola kapta vissza a labdát Sallaitól, és a francia kapuig száguldott vele, senki nem érte utol, a védő pedig a jobb alsóba lőtt, Lloris tehetetlen volt

Fiola Attila lövése begurult a francia kapuba (Fotó: uefa.com)

45. perc: Letelt a rendes játékidő, öt perc a bírói ráadás

43. perc: Egy szép magyar akció végén Sallai lőtt 25 méterről kapura, de pont az előrefutó Fiola combját találta telibe, akiről az alapvonalon túlra pattant a labda

42. perc: Benzema volt lesen, így szöglet helyett magyar szabadrúgás jöhet

36. perc: Kapujához szegezte a magyar csapatot a francia, s a fölény végül egy Pogba lövéssel ért véget, amely megzörögtette az oldalhálót.

33. perc: Mbappé szólója után lövéssel próbálkozott, de nem volt pontos, Gulácsinak nem kellett védenie

31. perc: Hatalmas helyzetet hagyott ki Benzema, aki Mbappétól kapott egy pazar átadást, szemtől szembe kerül Gulácsival, de 11 méterről centiméterekkel a bal kapufa mellé lőtt, mivel lecsúszott a próbálkozása

29. perc: Sallai ívelt Nikolić elé, jó elképzelés volt, de Lloris együttélt a játékkal, az övé lett a labda

26. perc: Mbappé lövését a magyar sorfal állította meg, pont a beállt Nikolićot találta el

25. perc: Szalai Ádámot le kellett cserélni, helyére Nemanja Nikolić érkezett

24. perc: Szalai Ádámot ápolják, közben ivószünetet rendelt el a játékvezető – 32 fok-Celsiusban léptek pályára a játékosok

22. perc: Schäfer követett el szabálytalanságot, 24 méterre a magyar kaputól

19. perc: Sallai csapta be egy lehetletfinom mozdulattal Kimpembét, aki nem is tudta hol a labda, s csak arra volt ideje, hogy feltartóztassa a magyar játékost. Sárga lap gyanús eset volt, de az angol játékvezető nem nyúlt  a zsebébe

17. perc: Mbappé senkitől sem zavartatva fejelhetett 8 méterről, nem sokkal ment mellé a labda, Gulácsi is csak szemmel kísérte

16. perc: Kleinheisler lőtt 25 méterről, elgurult a labda a kapuig, Lloris pedig könnyedén szedte fel

14. perc: Hatalmas Gulácsi-bravúrok – Mbappé lövését hárította először a magyar kapus, majd a kipattanó Griezmann elé került, s az ő próbálkozását is hárította – igaz, a francia lesen volt, így ha be is lövi, akkor sem érvényes

Gulácsi-bravúr

9. perc: Lloris húzta le az első magyar szöglet után a labdát, Botka próbálta zavarni, de eredménytelenül

8. perc: Sallait rúgta fel Pavard, aki sárga lapot kap az angol játékvezetőtől.

7. perc: A franciák első szögletét Griezmann lőtte, de Szalai Ádám kifejelte

6. perc: Gyors magyar ellentámadást vezettek a hazaiak, azonban Fiola csele nem jött be – közben Botka visszatért a pályára

5. perc: Botkát kell ápolni, le is kísérik a pályáról

4. perc: Sallai tolta meg jó ütemben a labdát, Varane elkésett, szabadrúgás a 16-os sarkáról, de veszélytelen, gond nélkül kifejelték a labdát a franciák

3. perc: Nego állított meg egy francia akciót, utána őt lökték fel, magyar szabadrúgás követhezhetett

1. perc: A magyarok indították útjára a labdát – Fiola azonnal be is mutatkozott Pavard-nak, jól rátaposott a lábára, amolyan miheztartás végett

Didier Deschamps szövetségi kapitány a németek ellen 1:0-ra megnyert első mérkőzésen is az Antoine Griezmann, Karim Benzema, Kylian Mbappé csatársort küldte a pályára, a találkozó után azonban mégsem az ő teljesítményüktől volt hangos a sajtó, hanem a francia középpálya szintén veretes névsorától. A Paul Pogba, N’Golo Kanté, Adrien Rabiot fémjelezte csapatrész ugyanis egészen kiválóan futballozott, esélyt sem hagyva a németeknek arra, hogy átrohanjanak rajta.

A müncheni összecsapáson ugyan Benzema és Mbappé is gólt szerzett, ezeket azonban les miatt nem adták meg, így végül Mats Hummels öngólja döntötte el a három pont sorsát. A franciák azzal a sikerrel elérték, hogy a magyarok elleni találkozón bebiztosíthassák nyolcaddöntős szereplésüket, a védő Lucas Hernández szerint pedig pontosan erre készülnek szombaton.

– Magyarország és Portugália ellen is ugyanolyan agresszívan kell játszanunk, mint ahogyan tettük azt Németországgal szemben – jelentette ki a Bayern München futballistája, aki arra is kitért, hogy a Puskás Arénában telt ház fogadja majd őket, de a nézők nem nekik fognak szurkolni.

Marco Rossi szövetségi kapitány válogatottja jó teljesítmény nyújtott a mérkőzés jelentős részében az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldóval felálló portugálokkal szemben, a hajrában azonban három gólt kapott, így a bravúros kezdés elmaradt. A világbajnoki címvédő az F csoport legerősebb együttese, ezért a magyaroknak ezúttal még nehezebb dolga lehet, mint kedden volt.

Az elmúlt szezonban az Mbappé, Griezmann, Benzema hármas 102 gólt szerzett a Paris Saint-Germain, a Barcelona, valamint a Real Madrid színeiben, így az ő feltartóztatásuk kulcsfontosságú lehet. A feladatot nehezíti, hogy szombaton délután várhatóan 30 Celsius-fok feletti hőségben kell majd futballozniuk a csapatoknak. Bár a papírforma szerint a franciák akár többgólos különbséggel is diadalmaskodhatnak, könnyen elképzelhető, hogy egy-, de inkább kétgólos vezetés birtokában már kevésbé erőltetik majd a támadásokat.