Nem sikerült megismételnie a három évvel ezelőtti, oroszországi világbajnokságon mutatott menetelését a horvát labdarúgó-válogatottnak a 2020-as Európa-bajnokságon, miután a nyolcaddöntőben hosszabbítás után 5:3-ra veszített Spanyolország ellen, így búcsúzni kényszerült.

A horvátok a semmiből szerezték meg a vezetést, méghozzá úgy, hogy a gól előtti pillanatokban nem is volt náluk a labda: Pedri mintegy negyven méterről gurított haza, Simón azonban nem tudta átvenni, és a lábáról a labda a kapuba pattant. A kapott gól természetesen megzavarta a spanyolokat, akiknek eltartott egy ideig amíg rendezték a soraikat, utána azonban egyre veszélyesebben támadtak. Az egyenlítés a 38. percben sikerült nekik, amikor egymásután többször is kapura lőttek, s végül Sarabia elé került a labda, aki eltalálta a horvát kapus arcát, s Livakovićról került a labda a kapuba.

Az 58. percben egy tetszetős spanyol akció során Ferran Torres balról adta be a labdát, s Azpilicueta megelőzte védőjét, és öt méterről fejjel továbbította a játékszert a kapuba. A 76. percben úgy tűnt, eldőlt a továbbjutás, ugyanis a horvát védelem nem figyelt, Ferran Torres Gvardiol mellett szépen elvitte a labdát, majd a kapus lába alatt begurította a labdát a kapuba, és kétgólosra növelte a spanyolok előnyét. A horvátok azonban nem adták fel, Oršić révén sikerült szépíteniük a 85. percben, majd a játékvezetői ráadás második percében Pašalić egy fejesgóllal egyenlített.

A spanyolok a hosszabbításban három perc alatt két gólt lőttek: előbb a 100. percben Morata vette át a labdát szépen, majd ballal védhetetlenül bombázott a kapuba, három perccel később pedig Oyarzabal kapott pazar labdát Daniel Olmótól, s habár két védő is gyötörte, végül betalált, és így Spanyolország 5:3-ra győzött.

A spanyolok a negyeddöntőben a 21 órakor kezdődő Franciaország–Svájc mérkőzés győztesével találkozik.

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ, NYOLCADDÖNTŐ

Június 26., szombat, 18 óra, Amszterdam: Wales–Dánia 0:4

Június 26., szombat, 21 óra, London: Olaszország–Ausztria 2:1

Június 27., vasárnap, 18 óra, Budapest: Hollandia–Csehország 0:2

Június 27., vasárnap, 21 óra, Sevilla: Belgium–Portugália 1:0

Június 28., hétfő, 18 óra, Koppenhága: Horvátország–Spanyolország 3:3 – hosszabbítás után 3:5

Június 28., hétfő, 21 óra, Bukarest: Franciaország–Svájc (41. mérk.)

Június 29., kedd, 18 óra, London: Anglia–Németország (44. mérk.)

Június 29., kedd, 21 óra, Glasgow: Svédország–Ukrajna (43. mérk.)

NEGYEDDÖNTŐ

Július 2., péntek, 18 óra, Szentpétervár: 41. mérk. győztese–Spanyolország (45. mérk.)

Július 2., péntek, 21 óra, München: Belgium–Olaszország (46. mérk.)

Július 3., szombat, 18 óra, Baki: Csehország–Dánia (47. mérk.)

Július 3., szombat, 21 óra, Róma: 43. mérk. győztese–44. mérk. győztese (48. mérk.)

Spanyol gólöröm a horvátok elleni nyolcadöntőben (Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook)