Habár a döntő szettben 4:2-es hátrányból jött vissza a meccsbe és a mérkőzésért adogathatott, Györe Lászlónak nem sikerült bejutnia a Banja Lukában zajló 250-es tenisztorna elődöntőjébe, miután a legjobb nyolc között 6:2, 4:6, 7:5 arányban veszített a szlovák Alex Molčan ellen.

Az első játszmában a szlovák teniszező a harmadik és a nyolcadik játékban is elnyerte Györe adogatójátékát, és ennek köszönhetően 36 perc után 6:2 arányban az övé lett az első szett. A folytatás már sokkal kiegyensúlyozottabb játékot hozott, ugyanis Györének a második és a negyedik játékban is volt egy-egy break lehetősége, de Molčan mindkettőt hárította, 3:3-nál azonban már ugyanez nem sikerült neki, s Györe ezt az előnyt megőrizte a végül 56 percig tartó játszma végéig, így 6:4-gyel egyenlített.

A döntő játszmában Molčan 3:2-es vezetésénél három break-labdához jutott, amiből Györe kettőt hárított, de végül egy maratoni pont után a szlovák elnyerte a zentai teniszező adogatójátékát. Sokáig azonban nem örülhetett, mert Györe azonnal breakelt, s mivel utána megnyerte a saját adogatójátékát, egyenlített (4:4). Ez igencsak megzavarta a szlovák játékost, Györének pedig szárnyakat adott, s egy újabb break után a világranglista 78. helyezettje a mérkőzésért adogathatott. Ezt a kiváló lehetőséget azonban Györének nem sikerült kihasználni, hiába vezetett 30:0-ra, Molčan fordított és egyenlített (5:5), majd megnyerte a saját adogatójátékát, s 6:5-ös vezetésre tett szert. Innen már nem volt visszaút Györe számára, aki dekoncentráltan kezdte a tizenkettedik játékot, amelyben egy kettős hibát is vétett, így Molčan egy újabb breaknek köszönhetően nyert és bejutott a négy közé.

A másik ágon Đoković–Lajović és Kecmanović–Lehecka (lengyel) mérkőzéseket rendeznek az elődöntőbe jutásért.

Molčan következő ellenfele a második helyen kiemelt, a világranglista hatodik helyén álló orosz Andrej Rubljov és a bosnyák Damir Džumhur mérkőzés győztese lesz.