A 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes Novak Đoković bejutott a a francia nyílt teniszbajnokság döntőjébe: a Roland Garros elődöntőjében a szerb teniszező 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 arányban nyert a spanyol Carlos Alcaraz ellen, s vasárnap a harmadik Roland Garros serlegéért léphet pályára.

Az első és a második játszmában remek labdameneteket és nagy harcot láthattak a nézők, s az elsőben Đoković koncentrált jobban, a második végjátékában pedig Alcaraz mutatta meg, miért vezeti ő a világranglistát. A harmadik szett elején a spanyol játékos megsérült, ápolást kért volna, de a játékvezető jelezte, hogy nem kérhet most, le kell játszania a játékot, s csak akkor teheti meg, mire Alcaraz játék nélkül adta oda Đokovićnak a játékot, és igényelte az orvosi segítséget. A spanyol ezután csak önmaga árnyéka volt, amit a világranglista harmadik helyezettje ki is használt, és a harmadik, valamint a negyedik játszmában összesen két játékot veszítve jutott be a vasárnapi fináléba.

A világranglista harmadik helyén álló Đoković ellenfele a döntőben a norvég Casper Ruud és a német színekben versenyző Alexander Zverev mérkőzés győztese lesz. Amennyiben a szerb teniszező megnyeri a tornát, úgy huszonharmadik Grand Slam-tornagyőzelmét gyűjti be, ami egyben azt is jelentené, hogy utoléri a jelenlegi csúcstartó Serena Williamset, s megelőzi a spanyol Rafael Nadalt és a német Steffi Grafot, akik mindketten huszonkétszeres GS-győztesek.