A harmadik kiemelt Novak Đoković  7:6, 6:3 7:5-re legyőzte a negyedik kiemelt Casper Ruudöt, és megnyerte a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros döntőjét. A szerb teniszező, Đoković,  23 megnyert Grand Slam-tornával új rekordot állított fel, és ellépett a 22-vel álló Rafael Nadaltól. A szerb teniszező emellett azt is elmondhatja magáról, hogy mind a négy Grand Slam-tornát legalább háromszor megnyerte már.

Korábban négyszer találkoztak, de a norvég szettet sem tudott nyerni, és most is Đoković volt az esélyes, noha az idei salakpályás szezonja nem volt sikeres, Ruud pedig a tavalyi Roland Garroson is döntőzött, akkor Nadaltól kapott ki. A szerb klasszis 3 óra 13 perc alatt győzte le a harmadik GS-döntőjét is elveszítő Casper Ruudot, aki elsőként gratulált a győzelemhez.

A Garros trófeája, a Coupe des Mousquetaires mellé kapott egy olyan kisebbet is, amelyikbe mind a 23 Grand Slam-győzelmét belegravírozták. A most 36 éves Đoković  első Grand Slam-tornáját még 2008-ban nyerte az Australian Openen, amit összesen tízszer nyert meg, a US Openen hétszer, míg Wimbledonban és immár a Roland Garroson is háromszor-háromszor tudott győzni. Minden esélye megvan arra is, hogy tovább növelje a már 23 Grand Slam-tornát számláló rekordját, már Wimbledonban is ő lehet a nagy esélyes.