Novak Đoković sima három szettes győzelemmel jutott a wimbledoni tenisztorna döntőjébe, miután 6:3, 6:4, 7:6-ra legyőzte az olasz Jannick Sinnert.

A meccs első játszmájában Đoković hárított két bréklabdát, majd a következőben brékelt és 2:0-ra vezetett. Kiderült, hogy egy brék is elég volt az első szett megnyeréséhez, Sinnernek ugyanis csak egy bréklabdája volt, de nem használta ki. A második szett elején 1:1-es állásnál Novak brékelt. A következő játszmában egy bizarr helyzet is kialakult, Richard Haye játékvezető a pont közbeni hangos kiabálás miatt elvett egy pontot Đokovićtól, majd nem sokkal később az adogatás alatti késésért figyelmeztette, de Đokovićot ez sem törte meg, a második szettet is megnyerte. A harmadikban eljutottak a tiebreakig, amit Đoković 7:4-re megnyert.

A legjobb szerb teniszezőnek ez lesz pályafutása 10. döntője Wimbledonban, ahol a Carlos Alcaraz-Dmitrij Medvegyev elődöntő nyertesével küzd meg vasárnap.