Györe László jutott be elsőként a hamburgi 500-as férfi tenisztorna döntőjébe, miután a legjobb négy között hihetetlenül magabiztosan, mindössze 61 percnyi játék után 6:3, 6:2-re nyert a kínai Zsang ellen.

A világranglista 57. helyén álló Györe esélyt sem adott kínai ellenfelének, aki az első játszmában 4:3-nál veszítette el saját adogatójátékát, a második szettben pedig 1:1-nél és 3:1-nél is breakelt Györe, aki 5:2-es vezetésénél az első meccslabdát kihasználva jutott be a vasárnapi döntőbe.

Györe a döntőig vezető úton két argentint, a hatodik kiemelt Etcheverryt és Guido Pellát, valamint a harmadik kiemelt, olasz Lorenzo Musettit győzte le. A zentai játékos ellenfele a döntőben a negyedik kiemelt, német Alexander Zverev lesz. A döntőbe jutásnak köszönhetően Györe a hétfőn kiadásra kerülő világranglistán már a 38. hely környékén lesz, s amennyiben megnyerné a tornát, úgy a 27. helyre tornázná fel magát.