A magyar férfivízilabda-válogatott nyerte meg a fukuokai világbajnokságot, miután a döntőben óriási dráma után, az ötméteres-párbajban 14:13-ra legyőzte Görögországot, így negyedszer szerezte meg a világbajnoki címet.

A magyar együttes az elődöntőben egy utolsó másodpercben lőtt góllal nyert Spanyolország ellen, míg Görögország jóval fölényesebben, hat góllal, 13:7-re nyert Szerbia ellen.

A döntő görög góllal kezdődött, utána azonban a magyarok egyenlítettek és kétgólos előnyre tettek szert (3:1), amit meg is őriztek a negyed végéig (4:2). A második negyed végére a görög kapus remek védéseinek köszönhetően és két magyar kapufa miatt egy gólra olvadt a magyar előny (5:4).

A második félidő magyar szemszögből rosszul kezdődött, ugyanis a harmadik negyed elején a görögök kétszer is betaláltak és átvették a vezetést (5:6), ám Vámos második góljával ismét egyenlő lett az állás (6:6). A görögöket a Vámos-bomba különösebben nem zavarta meg, s Kuvecisz lövése a felső lécről a magyar kapuba pattant (6:7). A negyed vége előtt fél perccel a magyar válogatott az egyenlítésért támadhatott, s Manhercz Krisztián hat másodperccel a sípszó előtt akciógóllal egyenlített (7:7).

A negyedik negyed a magyar válogatott csapatkapitányának, Jansik Szilárdnak pattintott góljával kezdődött, ami azt is jelentette, hogy Magyarország visszavette a vezetést (8:7). A görögök egy emberelőnyből gyorsan egyenlítettek (8:8), utána azonban Manhercz pazar labdaátvételével becsapta a védőjét és ismét vezetéshez juttatta a magyar együttest (9:8). A görögök újabb emberelőnyt kaptak, amelynek a végén Kuvecisz a rövid sarokba bombázott (9:9). Három és fél perccel a mérkőzés vége előtt Zalánki Gergő lövése védhetetlennek bizonyult (10:9), de Geniduniasz lövése is utat talált a kapuba (10:10). Ötven másodperccel a vége előtt három görögre két magyar játékos jutott a magyar kapu előtt, de Vogel óriási bravúrral hárított, így a magyarok ismét a vezetés megszerzéséért támadhattak, de már a második átadásnál eladták a labdát, s a szabálytalanság után a görögök emberelőnyhöz jutottak, amit azonban nem tudtak gólra váltani. Pár másodperccel a vége előtt a magyar akció végén a labda a felső lécre pattant, így maradt a 10:10, és az ötméteres-párbaj döntött a világbajnoki címről.

A magyarok közül Varga Dénes lövését a görög kapus fejjel védte, viszont Vogel is remekelt, így maradt az állás. Vámos magabiztosan belőtte (11:10), de ugyanígy tettek a görögök is  (11:11), Zalánki sem hibázott (12:11), Vogel azonban ismét védett. Fekete Gergő megnyerhette volna a mérkőzést, de a lövése két kapufát érintve nem ment be, Geniduniasz viszont egyenlített (12:12).

A sorozat így kezdődött előlről, Varga ezúttal belőtte, s így tett Fudulisz is (13:13). Vámos ezúttal se hibázott (14:13), Papanasztasziu lövését viszont Vogel védte, így Magyarország negyedszer lett világbajnok!

A hetedik helyért: Amerikai Egyesült Államok–Montenegró 12:12 – ötméteresekkel 17:15.

Az ötödik helyért: Olaszország–Franciaország 16:9.

A harmadik helyért: Spanyolország–Szerbia 9:6 (3:3, 3:2, 2:0, 1:1).

A döntőben: Magyarország–Görögország 10:10 (4:2, 1:2, 2:3, 3:3) – ötméteresekkel 14:13