A német Alexander Zverev győzelmével ért véget az 500-as ATP-torna Hamburgban, miután a hazai közönség előtt versenyző teniszező 110 percnyi küzdelem után 7:5, 6:3-ra nyert Györe László ellen.

Az első játszmában 4:4-nél Györének négy break-labdája is volt, de egyiket se sikerült kihasználnia, míg Zverev 6:5-nél a második break-lehetőséggel élt, és megnyerte a játszmát.

A második szettben Györe 2:1-nél elveszítette az adogatójátékát, azonban 4:2-nél sikerült neki visszabreakelnie, azonban egy újabb breakkel Zverev a mérkőzésért adogathatott. Ezt a lehetőséget ki is használta, s 7:5, 6:3 arányban megnyerte a mérkőzést.

Györe a döntőbe jutásnak köszönhetően tizenkilenc helyet lép előre a világranglistán, s a 38. helyen jegyzik majd.